"Inspirujte se k plnění vlastních snů
a pečujte o své finance s úsměvem."

CHYBA v ŽIVOTNÍM POJIŠTĚNÍ stála klienta 12.600,- Kč

Pro POJIŠŤOVNU to bylo v pořádku, ale pro KLIENTA ne.

Pan Radek si myslel, že je to drobnost, ale jakmile zjistil celou informaci ohledně rizikové skupině v životním pojištění a že ho to stálo 12.600,- Kč úplně zbytečně, tak už mu to jako drobnost nepřišlo.

Pojďme se ale podívat na celý příběh.

Pan Radek chtěl vyzkoušet naše služby a chtěl se poradit ohledně svého životního pojištění, že už ho má dlouho a neví, zda je aktuální a vyhovuje jeho potřebám. Není důležité vyprávět celý příběh, ale zaměříme se na jednu konkrétní a zásadní chybu.

Profese a zařazení do rizikové skupiny rozhoduje
o tom, kolik bude stát ŽIVOTNÍ POJIŠTĚNÍ. 

různé RS článek 2

Pana Radka jsme se mimo jiné ptali i na důležitou informaci…a to, jakou profesi vykonává? Abychom ho mohli zařadit do „rizikové skupiny“. Pojišťovny si totiž vyhodnocují, jak moc je pro ně klient rizikový a zařazují si ho do rizikových skupin.

Zjednodušené vysvětlení, co to znamená pro vás.

Administrativní činnosti (např. projektant, úředník, učitelka, lékař…) jsou pro pojišťovnu daleko méně rizikové, takže většina z nich spadá do RS 1, což znamená, že i pojištění je levnější. Oproti tomu více manuální práce (např. dělník, automechanik, operátor u montážní linky…) jsou většinou řazené od RS 2. A například horník bude většinou spadat do RS 3. Takže i cena pojištění pro tyto klienty bude dražší.

POZOR !!!

Některé profese nejsou úplně jasně definované.

Ptala jsem se pana Radka na jeho náplň práce, protože dneska je spousta různých názvů pozic, ale pojišťovny zajímá, jaké je riziko úrazu, jaká je náplň jeho práce a činnosti během pracovního dne.

Sdělil mi, že obsluhuje turbínu v elektrárně, ale byl zařazen pod názvem profese technik, který spadal do rizikové skupiny RS 2. Jelikož jsem si potřebovala ujasnit jeho náplň práce, tak jsem se samozřejmě více ptala, co je vlastně jeho hlavní náplní, co dělá atd.

Přišlo zjištění dobré i špatné.

Po ověření si dané informace na pojišťovně jsem zjistila, že pan Radek je na smlouvě zařazen do „rizikové skupiny“ RS 2, ale mé pochybnosti s tím, že by měl být spíše v „rizikové skupině“ RS 1 se potvrdily. Většinu času obsluhoval stroj přes počítač, což asi není nijak životně nebezpečné 🙂 .

Co to vlastně znamenalo pro pana Radka?

Dobrou i špatnou zprávu. Že ihned může platit méně, ale zároveň, že zbytečně platil více než bylo třeba. Za celou dobu mohl platit méně, což každý měsíc vychází v jeho případě na cca kolem 150,-Kč měsíčně. 

V tu chvíli po mém celém vysvětlení mého zjištění byl pan Radek více jak rozčarovaný, protože si spočítal, že celou dobu co si to platí, tak vyhodil více jak 12.600,-Kč pryč a kdyby na to nepřišel třeba dalších sedm let, tak by to bylo dalších 12.600.-Kč, což už by bylo dohromady 25.200,- Kč atd.

Samozřejmě po úpravě smlouvy podle jeho potřeb, které potřeboval zajistit, byl rozdíl ještě daleko vyšší, ale už je to tak, jak má být a samozřejmě jsme se okamžitě raději podívali na všechny jeho další smlouvy a úspora se vyšplhala celkově na cca 17.000,-Kč, ale o tom zase v příštích „Finančních ztrátách a nálezech“.

Každá pojišťovna to má podle sebe.

Co je ještě důležité zmínit, že i pojišťovny mají své rizikové skupiny a jejich zařazení někdy odlišné, takže je dobré si vybírat i pojišťovnu podle vaší profese, ale samozřejmě i podle dalších vstupních informací, ale určitě si nechejte poradit od odborníku z praxe.

Př.: známá profese  obsluha montážní linky je v jedné pojišťovně v rizikové skupině RS 1 a v jiné RS 2 nebo další známá profese – stavbyvedoucí je někde RS 1 a v jiné RS 2…a tak bych mohla pokračovat dále.

Pokud chcete mít jistotu, že to máte správně nastavené, udělejte si kontrolu vašich smluv >>>Neplaťte za něco, co nemusíte.

Nebo ať vám něco naopak nechybí, přesto, že si myslíte, že to tam máte…s tím se setkávám také velice často. Každopádně když si s něčím nebudete vědět rady, klidně se na mě obraťte, ráda vám poradím…vše můžete přesně zjistit a změnit už dnes >>>

Eliška Macurová

Chce inspirovat všechny „TY“, kteří se zajímají o své peníze a chtějí mít svůj rozpočet pod kontrolou.

Po několikaleté praxi ve velké makléřské firmě jako finanční poradce a poté manažerka obchodní skupiny zjistila, že finanční vyváženost a spokojenost nezačíná pojištěním a spořením, ale zodpovědnou péči o svůj domácí rozpočet a aktivním přemýšlením o financích.

Více se o Elišce a jejím příběhu dozvíte zde >>

Osobní a pracovní zkušenosti s financemi se staly její každodenní radostí, zábavou a nekonečnou motivací k plnění nejen vlastních snů, ale i přání a potřeb klientů v České republice a na Slovensku.

Proto společně s manželem napsala eBook „Jak pečovat o své finance v 7 krocích“. Své zkušenosti předává klientům ve svém vzdělávacím projektu www.financesusmevem.cz

Elišce můžete napsat na eliska@financesusmevem.cz

Přidejte se ke skupině na facebooku

Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  • ebook-12tipu
  • Nejnovější příspěvky
  • Přihlaste se k odběru nových příspěvků na blogu