"Inspirujte se k plnění vlastních snů
a pečujte o své finance s úsměvem."

Co dělat, když mi finanční poradce nechce nechat nabídku?

Setkala jsem se v praxi s takovou situací, která se už teď vícekrát opakovala a mám potřebu se s Vámi o ni podělit, protože není v pořádku.

Ať to uvedu na pravou míru…v jedné situaci, kterou zmíním, šlo o to, že mi volal jeden klient s tím, že by potřeboval se mnou něco probrat. Takže jsme se samozřejmě setkali, vyřídili, co bylo třeba, ale to není až tak důležité.

S čím se mi klient svěřil?

Šlo spíše o to, že se mi klient svěřil s tím, že se před tím setkal s poradcem, se kterým řešili určitou nabídku, domlouvali se, řešili cenu a všechno ostatní a potom klient poprosil poradce, jestli mu může nechat nabídku, že si nad ní sedne, popřemýšlí a samozřejmě potom se budou kontaktovat co a jak dál.

Jenže klient byl celkem překvapený, když mu poradce tu nabídku nechtěl nechat. Řekl, že prostě mají takové nějaké firemní pravidlo, nebo nevím, jak to už přesně nazval a že mu tu nabídku prostě nemůže nechat.

Klient se samozřejmě zachoval dobře, což jsem byla velice ráda. Nechápal důvod, proč by si nemohl nechat tu nabídku, aby si mohl nad tím popřemýšlet, popřípadě ještě něco upravit, přece jenom to není nějaké malé rozhodnutí, zda si koupím rohlík nebo něco takového.

Co vše udělat před sjednáním smlouvy?

Ale jde o celkem vážnou věc, ať už člověk sjednává jakoukoliv smlouvu, tak by si ji měl v klidu nejen řešit, ale potom si ji nechat projít hlavou, zvážit, jestli je všechno tak jak potřebuje atd.

No a samozřejmě klient nepochodil. Nabídku mu poradce nenechal. Takže se samozřejmě klient rozloučil s poradcem a asi slušně řečeno s ním ukončil jakoukoliv další možnou spolupráci.

Klient udělal to, co mohl v této situaci nejlépe udělat.

Chci totiž zmínit, že byly i jiné zkušenosti a ne vždy se tak všichni zachovali. Někteří klienti se nechali dotlačit, sjednali něco a samozřejmě potom jsem jela do té rodiny už spíše řešit problém. Což je jeden z důvodů, proč se o této možné situaci zmiňuji, ať si z ní vezmete příklad a ať se nenecháte nikdy do ničeho dotlačit.

Jaké důležité pravidlo mi hodně pomáhá?

Vždycky cokoliv řešíte, ať je to nová smlouva, koupě něčeho nového nebo něco objednáváte, nechte to prosím, jak se říká „sednout“ a minimálně 24 hodin a déle si nechte čas pro sebe, než se rozhodnete.

To je takové moje pravidlo, kterého se držím, že minimálně 24 hodin a déle si nechávám čas na rozmyšlenou a nerozhoduji se dřív.

 Už z toho důvodu, že v té chvíli Vám to může přijít skvělé, báječné, poradce může být příjemný, budete z něho mít pocit, že mu můžete důvěřovat…tak to je skvělé, to je super!

To je dobře, ale přece jenom, může to být nadšení, které spolu sdílíte. Později můžete ale zjistit, že třeba možná ta Vaše situace je trošičku jiná a chtěla by změnit nebo by chtěla jenom upravit a na to je třeba ten zmiňovaný čas.

Takže jestli Vám můžu poradit, nikdy se nerozhodujte hned. Nechte si čas na přemýšlení a pokud se setkáte s poradcem, který Vám nebude chtít nechat nabídku, nebude Vám chtít dát ten čas na rozmyšlenou, tak mé doporučení je s ním ukončit spolupráci a poohlédnout se po jiném poradci.

Takového, který Vám dá ten potřebný čas, dá Vám i ten prostor, věnuje Vám více schůzek. Určitě budete spokojeni nejen v té chvíli při sjednání nové smlouvy, ale i v průběhu dlouhodobé spolupráce.

Přeji Vám hodně štěstí a dostatek času v tom rozhodování.

Eliška Macurová

Chce inspirovat všechny „TY“, kteří se zajímají o své peníze a chtějí mít svůj rozpočet pod kontrolou.

Po několikaleté praxi ve velké makléřské firmě jako finanční poradce a poté manažerka obchodní skupiny zjistila, že finanční vyváženost a spokojenost nezačíná pojištěním a spořením, ale zodpovědnou péči o svůj domácí rozpočet a aktivním přemýšlením o financích.

Více se o Elišce a jejím příběhu dozvíte zde >>

Osobní a pracovní zkušenosti s financemi se staly její každodenní radostí, zábavou a nekonečnou motivací k plnění nejen vlastních snů, ale i přání a potřeb klientů v České republice a na Slovensku.

Proto společně s manželem napsala eBook „Jak pečovat o své finance v 7 krocích“. Své zkušenosti předává klientům ve svém vzdělávacím projektu www.financesusmevem.cz

Elišce můžete napsat na eliska@financesusmevem.cz

Přidejte se ke skupině na facebooku

Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  • ebook-12tipu
  • Nejnovější příspěvky
  • Přihlaste se k odběru nových příspěvků na blogu