"Inspirujte se k plnění vlastních snů
a pečujte o své finance s úsměvem."

CESTOVÁNÍ

cestovani

Každý z nás určitě rád jezdí na dovolené do zahraničí. Čím dál častější výjezdy do zahraničí absolvují i děti a studenti formou sportovních soustředění, výletů, školních výletů, kurzů nebo brigád spojených se zdokonalením cizího jazyka atd.

Proto bychom neměli zapomenout na cestovní pojištění, které kryje léčebné výlohy v zahraničí a možnost využití doplňkových připojištění.

 

Mezi léčebné výlohy patří například:

  • lékařské ošetření - nutné a neodkladné nemoci či úrazy
  • ošetření zubů při akutních bolestech (většina pojišťoven má limit k tomuto)
  • pobyt v nemocnici
  • přeprava do nejbližšího zdravotnického zařízení
  • atd.

 

Mezi doplňkové pojištění patří:

  • úrazové připojištění (dostanete navíc peníze za léčení úrazu, trvalé následky, atd.
  • pojištění zavazadel (ztráta nebo poškození)
  • pojištění odpovědnosti za škodu (zajišťuje škody způsobené pojištěným na cizím majetku a zdraví jiné osoby)
  • pojištění nákladů na převoz pojištěného, nebude-li schopen ze zdravotních důvodů se vrátit původně plánovaným dopravním prostředkem nebo převoz tělesných ostatků pojištěného do místa trvalého bydliště v případě jeho úmrtí

Cestovní pojištění se sjednává s různými limity plnění pro případ léčebných výloh.

V nabídce pojišťoven jsou například limity 2 miliony, 3 miliony, 5 milionů, ale dá se i sjednat cestovní pojištění BEZ LIMITŮ, to znamená, že pojišťovna zaplatí veškeré výlohy v neomezené výši.

Určitě se nevyplatí na cestovním pojištění šetřit a hledat pouze základní limity.

ZDE JE JEDEN PŘÍBĚH ZE ŽIVOTA: Mladík jel na otočku do zahraničí a měl nepříjemnou dopravní nehodu. Po nehodě byl převezen do nemocnice. Díky tomu, že tato nemocnice se nacházela pouze cca 50 kilometrů od našich hranic, lékaři po 24 dnech dovolili mladíka v komatu převézt do ČR, kde byl následně hospitalizován skoro rok.

Tento 24-denní pobyt v zahraniční nemocnici vyšel na necelé 3 miliony korun a pouze z důvodu toho, že tato nemocnice je blízko našich hranic, lékaři souhlasili s převozem. V jiném případě by mladík zůstal skoro celý rok v zahraničí, takže účet za hospitalizaci by se vyšplhal do astronomických částek.   

Jak rychle a jednoduše
sjednat cestovní pojištění?

Připravili jsme pro vás srovnání cestovního pojištění u jednotlivých pojišťoven a možnost sjednat si ho u nás na tomto odkazu ZDE >>>

 

 

ZJISTĚTE JEŠTĚ VÍCE V TOMTO EBOOKU ZDARMA

Zeptat se na cestovní pojištění: