JEZDÍTE na KOLE a NEMÁTE POJIŠTĚNÍ?

V dnešní době vyjet na kole do silničního provozu bez pojištění je obrovský risk. V roce 2016 zavinili řidiči nemotorového vozidla, z toho převážně cyklisté, více jak 2 500 dopravních nehod.

Pojištění pro cyklisty?!?

Jelikož se povinné ručení vztahuje pouze na motorová vozidla, takže cyklisté musejí škody, které způsobí, uhradit z vlastní kapsy. A to pokud způsobí jiným osobám škody na zdraví, majetku atd. Což si málokdo uvědomuje, že se tyto částky můžou vyšplhat i do několika miliónů korun.

Když se o tom bavím s klienty, tak většina netuší a nechtějí věřit, že by museli poškozenému újmy jak na zdraví, tak na majetku, zaplatit. Dnes vstupuje do hry i to, že si poškozený může nárokovat odškodnění za psychickou újmu, ušlý zisk atd. a cena odškodnění se může vyšplhat do vysokých částek.

Jaké pojištění?!?

Je pravda, že se čím dál více rodičů na toto pojištění ptá, což mám velikou radost, protože rodiče ví, jak někdy stačí malá nepozornost a děti dokážou ublížit nejen sobě, ale způsobit i veliký průšvih druhým. Proto se vám chci dnes více rozepsat a ukázat jednu velice levnou a rozsáhlou variantu pojištění, která se nazývá pojištění ODPOVĚDNOSTI V OBČANSKÉM ŽIVOTĚ.

JAK ZAJISTIT KLID celé rodiny za několik stovek korun ročně
na ČÁSTKU např. 10.000.000,- korun?

CHCI SE DOZVĚDĚT VÍCE >>>

Jelikož je provoz na cestách daleko rychlejší a tím pádem čím dál více nebezpečnější, je nutné být nejen opatrný, ale myslet i na to, že jsme jenom lidi a i my se často stáváme nepozornými. Proto je třeba myslet na to, že někdy stačí chvilička nepozornosti a můžete nejen sebe, ale i druhé vystavit zranění či způsobit jim nemalé škody.

Jak jednoduše se dneska dá zadlužit rodinu díky nepozornosti?

Z praxe vnímám, že si hodně mých klientů neuvědomuje riziko a možnosti, které se nejen, že můžou stát, ale už i staly. Proto bych i vám ráda ukázala příběhy z praxe, abyste se tak mohli poučit z některých situací. Nejednu rodinu dostaly do obrovských finančních problémů, některé zadlužily i na celý život.

Osobně jsem už pomáhala řešit nejednu pojistnou událost a často bylo plněno díky nepozornosti dítěte. Ani netušíte, jak jsem měla příjemný pocit v tak nepříjemné situaci, kdy mi rodiče dítěte děkovali, že jsem jim toto pojištění nejenže nabídla, ale hlavně přesvědčila si ho sjednat.

Pojďme se společně podívat na pár situací, které se staly.

1.) situace:

SRÁŽKA DVOU AUT DÍKY CYKLISTOVI

Škoda zaviněná cyklistou – srážka dvou aut, kdy se jedno z nich snaží vyhnout nepozornému cyklistovi, který vyjel z vedlejší cesty a neuvědomil si to. V tu chvíli narazil jeden řidič do jiného auta. Nebo další častý případ, že řidič narazil do stromu, plotu či dopravní značky atd.

Co to znamená pro cyklistu?

Zaplatit opravu obou aut. A víte, zda to bude třeba Fabia, Octavia, BMW či jiné? Asi tušíte, jak drahé náhradní díly těchto aut jsou, že? A co když řidiči těchto aut si způsobí díky nárazu nějaká zranění? Nebo v autě nebudou sami, ale pojednou s celou rodinou? Vnímáte, jak to může být nepříjemná a finančně zatěžující situace?

Prostě všechno bude na bedrech cyklisty. Takže zase jsme u toho, že se to dá jednoduše ošetřit pojištěním, které se nazývá pojištění  občanské odpovědnosti nebo často mezi lidmi nazývané „pojistka na blbost“. Chcete se o ní dozvědět více a nechat si poradit?…neváhejte nás kontaktovat >>>.

Pokud nevíte, zda ji máte, tak se zeptejte svého poradce, případně na jaké limity ji máte sjednanou atd. Pokud nemáte svého poradce, tak se můžete obrátit na nás, rádi vám poradíme, jaké jsou na trhu možnosti, kolik to stojí, jakou výši limitů si můžete vybrat atd.

2.) situace:

DÍTĚ VJELO POD AUTO

Škoda zaviněná dítětem na kole – dítě vjelo pod auto, to se mu snažilo vyhnout a narazilo do stromu. Řidič auta se stal invalidním. Za škodu byla zodpovědná osoba, která v té době dítě hlídala, což byla v tomto případě jeho matka. Soud přiznal uhradit škodu ve výši několika milionů korun.

! DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ !
Za dítě zodpovídají rodiče nebo osoba, které bylo dítě svěřeno na hlídání, takže to může být i třeba babička (v tomto případě by odpovědnostní pojistku měla mít i babička).

V tomto příkladu vás chci vyzvat k akci, a to…běžte se okamžitě podívat nebo zavolat svému poradci a zkontrolujte si, zda máte vůbec toto pojištění a na jaké limity.

Lidé NEJČASTĚJI toto pojištění nemají sjednáno vůbec nebo pouze na ty NEJNIŽŠÍ LIMITY, což v tomto příkladu by ani NESTAČILO.

Pokud někdo říká, že si dává pozor, že se mu nemůže nic takového stát, že si své děti ohlídá, tak tomu přeji…“hodně štěstí, ostříží zrak a pevné nervy“.

! DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ !
Skvělou zprávou je, že se toto pojištění NEVZTAHUJE JENOM NA CYKLISTY, ale chrání vás před spoustou dalších situací, které se vám můžou kdykoliv a kdekoliv přihodit. A co je skvělé, že ZA JEDNY PENÍZE pojištění PLATÍ nejen PRO VÁS, ale i pro vašeho PARTNERA a DĚTI (ti, kteří bydlí ve společné domácnosti).

Jaké DALŠÍ SITUACE se stávají a POJIŠTĚNÍ by vám to ZAPLATILO?

– v obchodě omylem rozbijete třeba drahou láhev vína

– vaše dítě rozbije sousedovi skleník při hře s míčem

– váš pes při venčení pokouše kolemjdoucího

– váš pes vběhne na silnici a způsobí dopravní nehodu

– zraníte někoho při sportu (např. lyžujete a nedopatřením srazíte lyžaře, který se vážně zraní)

– a při mnoha dalších situacích…

Potřebuji poradit >>>

A nyní se podívejme na pár věcí, které byste měli vědět a hlavně je nepodcenit:

1. Jízda na kole pod vlivem alkoholu nebo jiných omamných látek

Pozor na jízdu pod vlivem alkoholu nebo jiných omamných látek. Pořád nezapomínejte, že jste účastníky dopravního provozu a zodpovídáte nejen za technický stav vašeho kola, ale i stav vašeho „pitného režimu“ a vše co do těla vložíte :-). Jednak hrozí pokuta od policie a v případě zavinění nehody by pojišťovna z odpovědnostní pojistky mohla krátit plnění anebo škodu nezaplatit vůbec.

2. Neplní se rodinným příslušníkům

Pokud byste způsobili škodu nebo zranění partnerovi, svému dítěti, sestře, mamince atd., tak by se z pojištění nedalo plnit.

Kdyby se jednalo o škodu známému, sousedovi nebo úplně cizímu člověku, tak samozřejmě ano. Tuto informaci lidé často nevědí, protože mi nedávno volal klient, že mu jeho dítě rozbilo telefon…tak bohužel v tomto případě se z pojištění plnit nedá.

! DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ! 
Je tady i jedna důležitá věc, o které se často nemluví, ale je velice důležitá. POJIŠTĚNÍ MŮŽETE UPLATNIT z důvodu NEDBALOSTI, NEPOZORNOSTI, ale pokud někomu SVĚŘÍTE NĚJAKOU VĚC NEBO PŮJČÍTE, tak když vám ji poškodí nebo úplně zničí, tak tato pojistka vám nepomůže. Pozor na to, pokud NĚKOMU NĚCO PŮJČUJETE nebo SVĚŘUJETE, toto pojistit nejde.

3. Zranění či škoda v zahraničí

Většina pojišťoven má rozšířenou platnost i v Evropské unii, což můžete využít, i když se vám něco přihodí v zahraničí. Samozřejmě je důležité si ověřit, kam pojedete a zda je tato země v pojistných podmínkách.

Cestovní pojištění lidé využívají celkem často, ale už méně časté je připojistit si toto pojištění odpovědnosti. A když způsobíte nehodu v zahraničí, kde jsou vyšší platy a dražší zdravotnická péče atd…bude třeba zaplatit daleko větší škody.

Pokud potřebujete s pojištěním poradit, neváhejte se na nás obrátit a nebojte se nás zeptat na cokoliv…klikněte TADY >>>.

PS: Tak co, využíváte toto pojištění? A pokud ne, věděli jste o něm a jaké možnosti nabízí? Budeme moc rádi, když nám necháte dole pod článkem komentář o tom, co si o něm myslíte nebo nám klidně napište na email: macurovi@financesusmevem.cz

Budeme se těšit na vaše názory a postřehy :-).

Inspiruje „TY“, kteří jsou zodpovědní vůči sobě i své rodině a chtějí mít celkový přehled a pořádek ve svých financích.

Po několikaleté praxi ve velké makléřské firmě jako manažerka obchodní skupiny zjistila, že pokud se klienti nezačnou sami aktivně starat o své finance a nebudou mít svého poradce, tak můžou dopadnout stejně, jako ti, kteří nechodí pravidelně k zubaři. Čím déle to bude trvat, tím horší to může být.

Proto se rozhodla přidat ruku k dílu a s manželem Andrzejem založila projekt www.financesusmevem.cz, kde vzdělává a sdílí své zkušenosti z praxe, které jsou už od roku 2008. Ukazuje způsoby, jak jednoduše a zároveň efektivně pečovat o své finance.

Více se o Elišce a jejím příběhu dozvíte zde >>
  • NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY
  • REFERENCE

    Doposud jsem neměla příliš dobré zkušenosti s finančními poradci, při setkání s nimi jsem si připadala trapně a často vystupovali spíše jako podomní obchodníci, kteří přišli prodat své zboží. Eliška se „stará“ o mé smlouvy a finance už přes 5 let a setkání s ní jsou vždy příjemná. Je profesionální, ve světě finančních produktů má opravdu velký přehled a dokáže vždycky najít optimální řešení pro konkrétního člověka. Jde vidět, že jí jde v prvé řadě o spokojenost svých klientů a po schůzce s ní rozhodně nemám pocit, že jsem zase šla do něčeho, co jsem vlastně ani nechtěla. Pro mě samá pozitiva a můžu jen doporučit i ostatním.

    Mgr.Daniela Hodurová, psycholog