Máte správně pojištěno vaše bydlení?

Ozvala se mi paní Radka a chtěla ode mě slyšet ujištění, že má svou pojistku na dům dobře nastavenou.

Svěřila se mi, že se její sousedka Lucka rozčiluje, jak to, že ona platí daleko více za pojištění než Radka.

Jak je to možné, když bydlí vedle sebe a domy mají celkem podobné? Po nahlédnutí do smluv obou sousedek bylo vše jasné. Radku jsem musela vyvést z omylu, že její pojistka je v pořádku.

Mé doporučení bylo okamžitě změnit smlouvu, protože je v záplavové zóně 2 a nemá vůbec připojištění povodně a záplavy a ještě má staré pojištění, kde má svůj dům podpojištěný.

Naopak její sousedku Lucku a jejího finančního poradce jsem velice pochválila, protože smlouva je pravidelně aktualizována a správně nastavena.

Takže má rada zní: aktualizujte pravidelně své smlouvy a pečujte o ně.

Inspiruje „TY“, kteří jsou zodpovědní vůči sobě i své rodině a chtějí mít celkový přehled a pořádek ve svých financích.

Po několikaleté praxi ve velké makléřské firmě jako manažerka obchodní skupiny zjistila, že pokud se klienti nezačnou sami aktivně starat o své finance a nebudou mít svého poradce, tak můžou dopadnout stejně, jako ti, kteří nechodí pravidelně k zubaři. Čím déle to bude trvat, tím horší to může být.

Proto se rozhodla přidat ruku k dílu a s manželem Andrzejem založila projekt www.financesusmevem.cz, kde vzdělává a sdílí své zkušenosti z praxe, které jsou už od roku 2008. Ukazuje způsoby, jak jednoduše a zároveň efektivně pečovat o své finance.

Více se o Elišce a jejím příběhu dozvíte zde >>
  • NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY
  • REFERENCE

    Doposud jsem neměla příliš dobré zkušenosti s finančními poradci, při setkání s nimi jsem si připadala trapně a často vystupovali spíše jako podomní obchodníci, kteří přišli prodat své zboží. Eliška se „stará“ o mé smlouvy a finance už přes 5 let a setkání s ní jsou vždy příjemná. Je profesionální, ve světě finančních produktů má opravdu velký přehled a dokáže vždycky najít optimální řešení pro konkrétního člověka. Jde vidět, že jí jde v prvé řadě o spokojenost svých klientů a po schůzce s ní rozhodně nemám pocit, že jsem zase šla do něčeho, co jsem vlastně ani nechtěla. Pro mě samá pozitiva a můžu jen doporučit i ostatním.

    Mgr.Daniela Hodurová, psycholog