"Inspirujte se k plnění vlastních snů
a pečujte o své finance s úsměvem."

Na co si dejte dobrý pozor při přezutí zimních pneumatik

Klikněte na obrázek viz níže a PUSŤTE SI VIDEO, kde se vše dozvíte:
↓   ↓   ↓

Mám pro Vás aktuální téma, které nepodceňujte, mohlo by Vás totiž přijít dosti draze.

Jaké?

Jste majitelem osobního automobilu? Pokud ano, tak dávejte pozor, protože když rady podceníte, můžete přijít o hodně peněz nebo se dokonce i zadlužit.

Co je to za nesmysl?

Jestli je to nesmysl, to už si zvažte každý sám. Nyní bychom měli přezout na našem autě zimní pneumatiky.

Co nám říká zákon?

Ten říká, že tuto povinnost máme v období od 1. listopadu do 31. března, pokud se na pozemní komunikaci nachází souvislá vrstva sněhu, led nebo námraza, nebo lze vzhledem k povětrnostním podmínkám předpokládat, že se na pozemní komunikaci během jízdy může vyskytovat souvislá vrstva sněhu, led nebo námraza.

A co to pro nás v praxi znamená?

Znamená to, že zimní pneumatiky nejsou v tomto období povinné vždy. Na druhou stranu pokud zrovna bude na silnici souvislá vrstva sněhu, led nebo námraza a Vy tam na letních gumách způsobíte dopravní nehodu, tak pojišťovna může část škody požadovat po Vás. Na to si dejte veliký pozor.

Kolik Vás to může stát?

Pokud by po Vás pojišťovna chtěla například jenom 20 procent při škodě za půl milionu, tak to máte hned 100 tisíc korun. A to se nebavíme o újmě na zdraví, kde se škody můžou pohybovat v milionech nebo desítkách milionů. Kdyby po takové nehodě zůstal někdo invalidní a zjistilo by se, že máte letní pneumatiky nebo sjetý vzorek, tak pojišťovna by sice poškozenému peníze vyplatila v plné výši, ale něco z toho by chtěla následně po Vás. Otázkou je kolik procent z dané škody?

Jak už jsem zmínil, dejte si rovněž pozor, jaký máte vzorek. Na zimních pneumatikách musíte mít minimálně 4 mm, jinak se zase jedná o zhoršený technický stav vozidla. A zase můžete dostat pokutu a při nehodě by po Vás pojišťovna požadovala peníze.

Záleží tedy na Vás, jestli si svoje auto přezujete hned nebo budete ještě vyčkávat. Myslete totiž na to, že v momentě, kdy napadne první sníh, budou autoservisy a pneuservisy plné a můžete tak čekat i několik dnů, než se na Vás dostane.

Pokud jezdíte málo, tak si to klidně můžete vyměnit sami, ale pokud jezdíte hodně, tak Vám raději doporučuji si to nechat udělat v servise, kde kromě výměny pneumatik udělají i vyvážení kol, což má za následek rovnoměrné sjíždění vzorku a tudíž šetříte pneumatiky.

A ještě na závěr takové doplnění, pokud se na silnici setkáte s takovouto značkou,

CZ-C15a_Zimní_výbava

tak to znamená, že v tomto úseku jsou v zimním období vždy povinné zimní pneumatiky.

Přeji Vám bezpečnou a pohodovou jízdu :-).

Andrzej Macura

Jeho snahou je motivovat „TY“, kteří chtějí mít přehled ve svých osobních a rodinných financích a chtějí vzít svůj život zodpovědně do svých rukou.

Pracoval ve velké makléřské firmě jako finanční poradce, vedl a učil obchodníky v praxi a zjistil, že jeho srdeční záležitostí je kvalitní servis pro klienty.

Více se o Andrzejovi a jeho příběhu dozvíte zde >>

Opustil svět makléřské firmy a společně s manželkou se věnuje individuálnímu finančnímu poradenství a vzdělávání ve společném projektu www.financesusmevem.cz. Pomáhá lidem nejen v České republice, ale i na Slovensku.

Společně s manželkou je autorem eBooku „Jak pečovat o své finance v 7 krocích“.

Andrzejovi můžete napsat na andrzej@financesusmevem.cz

Staňte se součástí facebookové skupiny

Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  • ebook-12tipu
  • Nejnovější příspěvky
  • Přihlaste se k odběru nových příspěvků na blogu