"Inspirujte se k plnění vlastních snů
a pečujte o své finance s úsměvem."

Nemohu si dovolit jít na nemocenskou

Co když ale nebudu mít na výběr?

nemohu_si_dovolit_jit_na_nemocenskou

Při rozhovoru s lidmi ohledně životního pojištění často slýchávám hlášku „já si nemohu dovolit být na nemocenské “ nebo „nikdy jsem na nemocenské nebyl, tak proč bych si ji pojišťoval“.

Znáte někoho ve svém okolí nebo jste slyšeli o někom, kdo byl nebo je v dlouhodobé pracovní neschopnosti? Ať už z důvodu nemoci nebo úrazu?

Zkušenosti přímo od vás.

Jeden klient si při práci s úhlovou bruskou nešťastným způsobem poranil nohu…

… a už je více než tři čtvrtě roku na nemocenské. Pro většinu rodin je výpadek příjmů na tak dlouhou dobu velice znatelný, pokud navíc platíte nějaké půjčky nebo hypotéku, tak to může mít fatální následky.

Naštěstí tento klient má sjednáno pojištění pro případ nemocenské, takže kromě bolesti a omezení pohybu, ho to nijak zvlášť nezasáhlo.

Ale nejen úraz může člověka vyřadit na delší dobu z pracovního procesu.

Moje kamarádka měla bolesti v oblasti hrudníku a pouze díky včasné diagnóze měla za pět minut dvanáct před infarktem. Naštěstí se to podchytilo včas. Ihned ji poslali do nemocnice, kde strávila deset dní. Po stabilizaci zdravotního stavu ji lékaři poslali domů, kde zůstala na nemocenské půl roku.

Důležité je v tomto případě zdůraznit, že jelikož se to včas zjistilo, tak ta moje kamarádka naštěstí neprodělala regulérní infarkt, jinak by na té nemocenské byla podstatně déle, a kdo ví ještě, co by se mohlo stát.

V takovýchto případech se pak vůbec nepřemýšlí, jestli člověk půjde na nemocenskou a na jak dlouho, důležité je v první řadě, aby se z toho zotavil, zlepšila se mu kondice a teprve, až je vše v pořádku, se řeší, kdy nastoupí do práce.

Jak to bude v případě, že jste OSVČ
a neplatíte si státní nemocenskou?

Pokud jste OSVČ, a jak už to bývá zvykem, neplatíte si dobrovolnou státní nemocenskou, tak nedostanete od nikoho ani korunu a navíc jste povinni dále platit zálohy na sociální a zdravotní pojištění!

Proto já osobně doporučuji každému, kdo podniká jako OSVČ, si platit alespoň tu nejnižší platbu na dobrovolnou státní nemocenskou, vychází to něco přes sto korun měsíčně, ale hlavně v měsících, kdy budete na nemocenské nebudete muset platit zálohy na sociální a zdravotní pojištění!

V případě, že jste zaměstnanec a nemáte pojištěnou pracovní neschopnost, tak dostanete od zaměstnavatele a následně od státu pouze něco málo přes polovinu vaší obvyklé měsíční mzdy.

Umíte si představit, že i vám se může taková věc stát? Máte našetřeno dostatek peněz pro takovéto situace anebo to necháváte náhodě?

Není od věci mít přehled nad svými příjmy a výdaji a mít díky tomu zajištěné tyto nečekané a většinou finančně nepříjemné situace. Co vědět více, najdete v eBooku TADY >>>.

Stává se čím dál častěji, že i mladí lidé začínají brát léky na vysoký krevní tlak, jsou obézní nebo mají nějaké jiné zdravotní omezení.  Toto může být v budoucnu příčinou nějaké například civilizační choroby, jako jsou již výše zmiňovaný infarkt, mrtvice, rakovina atd.

Jiná má kamarádka zase pro změnu onemocněla s ledvinami a dospělo to do té fáze, že jí musely být obě ledviny odebrány. Teď je v invalidním důchodu, chodí na dialýzu, což je procedura, která nahrazuje přirozenou funkci ledvin. Člověk po této proceduře je velice vyčerpán, takže chodit při tom do práce může být velice náročné.

Víte, kolik byste dostali od státu peněz, kdyby vám byl přiznán invalidní důchod prvního, druhého nebo třetího stupně? Doporučuji, abyste se o to zajímali, protože to je jen několik tisíc korun měsíčně!

Dá se to ovšem připojistit v rámci životního pojištění, takže ten finanční propad nemusí být tak citelný.

Je na každém z nás se rozhodnout, jestli si případné onemocnění nebo úraz pojistíme anebo si sami sobě budeme tvrdit, že nám se to přece nemůže stát.

Pokud by k něčemu takovému došlo, tak pak už je, jak se říká „pozdě býka honiti“. Každopádně kdybyste potřebovali poradit, tak neváhejte a obraťte se na nás…rádi vám poradíme…více si přečtěte TADY >>>.

Andrzej Macura

Jeho snahou je motivovat „TY“, kteří chtějí mít přehled ve svých osobních a rodinných financích a chtějí vzít svůj život zodpovědně do svých rukou.

Pracoval ve velké makléřské firmě jako finanční poradce, vedl a učil obchodníky v praxi a zjistil, že jeho srdeční záležitostí je kvalitní servis pro klienty.

Více se o Andrzejovi a jeho příběhu dozvíte zde >>

Opustil svět makléřské firmy a společně s manželkou se věnuje individuálnímu finančnímu poradenství a vzdělávání ve společném projektu www.financesusmevem.cz. Pomáhá lidem nejen v České republice, ale i na Slovensku.

Společně s manželkou je autorem eBooku „Jak pečovat o své finance v 7 krocích“.

Andrzejovi můžete napsat na andrzej@financesusmevem.cz

Staňte se součástí facebookové skupiny

Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  • ebook-12tipu
  • Nejnovější příspěvky
  • Přihlaste se k odběru nových příspěvků na blogu