"Inspirujte se k plnění vlastních snů
a pečujte o své finance s úsměvem."

Více PENĚZ díky „VZTAHU“?

Jedna ZÁSADNÍ VĚC, která OKAMŽITĚ přivede VÍCE PENĚZ?

Co to je?

! „VZTAH“ !

…co?…vztah?…jaký vztah?

VZTAH S PENĚZI je stejně důležitý jako jiný.

PŘEDSTAVTE SI, že nejste „LIDI”, ale jste „PENÍZE”.

Jak by to vypadalo v dnešní době? Legrace nebo realita?

„ZAMYŠLENÍ S NADSÁZKOU…“

Jak byste se cítili, kdyby vaši „rodiče”, kteří vás získali, by se měli o vás starat, ale místo toho by o vás vůbec neměli zájem nebo jenom velice „zištný” a to, jak vás co nejrychleji utratit a vyměnit tak za něco jiného?

vztah k penězům kreditka

Nebavilo by je se o vás starat, spíš by je to obtěžovalo. Nechtěli by se s vámi kamarádit, spíš by na vás pořád jenom nadávali a ztěžovali si, že je vás málo a že by chtěli jenom ty velké bankovky, že ty drobné mince nechtějí atd.

Každou volnou chvíli by věnovali pozornost, jak se vás co nejrychleji zbavit a tak by neustále koukali po obchodech, po internetových e-shopech a vyměňovali vás v každou volnou chvíli, která by se naskytla. Anebo by vás hodili do temné krabice, pěkně pokrčili, natlačili všechny na jednu hromadu a nevšímali si vás, jak je rok dlouhý…

VÍM, ŽE SI TEĎ MOŽNÁ ŘÍKÁTE,

ŽE SI DĚLÁM LEGRACI, ALE NEDĚLÁM.

Všechno je o vztahu. A pokud máte vřelý vztah k penězům, tak i ony vás budou mít rády a budou chtít být u vás a budou i přibývat. Když jim budete dávat dostatečnou pozornost, budete se jim věnovat, vážit si jich a hlavně, bude vám záležet, zda je někomu vydáte nebo ne, tak mi věřte, že časem budete překvapeni, jak se budou u vás množit, dělat vám jen samou radost a plnit vaše sny, touhy, na které jenom pomyslíte. Ale bohužel není to tak jednoduché, jak to vypadá.

JDE TOTIŽ O VAŠE ROZHODNUTÍ.

Rozhodnutí, že se penězům budete věnovat. Co si pod tím můžete představit? To, že jim budete dávat pravidelně svou pozornost a budete si jich nejen všímat, ale plnohodnotně se jim věnovat. Na jednu stranu je to tak jednoduché, na druhou stranu pro většinu nemyslitelné.

Možná tomu nebudete chtít věřit, ale s penězi je to jako s lidmi…kde je jich hodně, tak tam jim je veselo a tam jich i přibývá. Tam, kde jich je málo, tam nechtějí být, nikdo nechce být sám, že?

Ale už konec povídání s nadsázkou, podíváme se na 7 PRAKTICKÝCH KROKŮ „Jak na to, ať těch peněz zůstává více, než těch, co ode mě odchází?“.

1. KROK: BANKOVNÍ ÚČET ZDARMA

Pokud ještě v dnešní době využíváte účty, kde platíte poplatky za vedení účtu atd., tak se okamžitě porozhlédněte a založte si účet u takové banky, která zbytečné poplatky nemá.

2. KROK: ZJISTĚTE SI, JAKÉ MÁTE MĚSÍČNÍ VÝDAJE

Pokud to nevíte, nebo to jen tak orientačně tušíte, tak tento krok je pro vás jeden z nejdůležitějších. Nemůžete pokračovat k dalším krokům, protože ve financích je to stejné jako ve sportu.

Když sportovec nebude vědět, kde je startovací čára, nemůže ani začít. A tak je to i ve financích…nevíte si rady jak na to? Tady máte osvědčený a už připravený systém jak na to >>> .

3. KROK: VYTVOŘTE SI DOSTATEČNOU REZERVU

Pokud žijete od výplaty k výplatě a nemáte žádnou rezervu, tak to ihned napravte a vytvořte si ji. Začněte postupně odkládat a uvidíte, že když budete mít rezervu, která bude ve výši jednoho měsíčního příjmu, budete se cítit klidněji.

A když si vytvoříte rezervu na 3-4 měsíce, tak to mi věřte, že vám přirozeně vzroste i vaše „finanční sebevědomí“ a budete spokojeni více, než si nyní umíte vůbec představit.

4. KROK: NEVYUŽÍVEJTE A NEJLÉPE ZRUŠTE KREDITNÍ KARTY, KONTOKORENTY…

Ano, toto je drsný, ale důležitý krok. Ale když se vám podařilo zvládnout krok č.3 a máte vytvořenou dostatečnou rezervu, tak proč denně využívat peníze někoho jiného.

Důležité je mít i v hlavě myšlenky, že používáte a pracujete se svými penězi. A co je osvobozující, že nemusíte řešit a hlídat výši úroků, bezlimitní období, poplatky, sankce atd.

5. KROK: NEVYUŽÍVEJTE KRÁTKODOBÉ PŮJČKY

„Na co nemám a dokážu bez toho žít, to si prostě nepořídím.“ Myslím tím hlavně půjčky na drobné věci, jako jsou např.: elektronika, počítače, domácí spotřebiče atd. Proč se budete věnovat myšlenkám, že si něco nemůžete dovolit a tak si musíte na to půjčit?

Když máte rezervu, tak si to z ní můžete koupit, když už to teda bude nevyhnutelné. A co je nejdůležitější, že si uvědomíte, že nemusíte mít pořád něco nového. Když je něco pěkného, pořád plně funkční, tak není co řešit. Nehrajeme si před druhými na to být „in“ nebo ano?

6. KROK: VZDĚLÁVEJTE SE A NESPOLÉHEJTE NA DRUHÉ

Pokud to myslíte vážně a chcete změnit svou finanční situaci nebo být sami sobě dobrým finančním rádcem, tak je nejlepší být informacím otevřený, ale zároveň zodpovědný.

A v tu chvíli se zeptejte sami sebe:

„Komu nejvíce ZÁLEŽÍ na VAŠICH PENĚZÍCH?“
VÁM anebo někomu JINÉMU?“

vztah k penězům srdce

Této otázky se vždycky a při každém rozhodnutí držte. Vy musíte být tím, kdo se bude nejvíce zajímat, ptát, zjišťovat, ověřovat a být ve všech situacích co nejvíce bdělý a pozorný

A pokud budete potřebovat se všemi kroky poradit nebo budete chtít znát konkrétnější návody a postupy, jak to vše zvládnout, tak je tady poslední, ale velice důležitý krok.

7. KROK: NAJDĚTE SI FINANČNÍHO PORADCE

Abyste všechny kroky zvládli v pohodě a s co nejmenší námahou, tak mé osobní doporučení je „vezměte si k sobě parťáka, který je vám schopný a hlavně ochotný se všemi těmito pravidly poradit a podpořit vás.“ Pokud už budete mít zvládnuté všechny kroky, tak samozřejmě to tím nekončí, ale teprve začíná.

TUŠÍTE však, JAKOU máte VÝHODU?

Obrovskou…nejste na to sami, máte vedle sebe „parťáka“, kterému můžete důvěřovat. Budete vědět, že vás provede dalšími kroky a hlavně rád. Neříká se jen tak náhodou, že „ve dvou se to lépe táhne“…a ve financích to platí dvojnásobně.

Tak vykročte tou pravou nohou a přeji vám hodně štěstí :-).

PS: Tak co, pochlubte se…kolik kroků z těchto sedmi už máte zvládnuté? Kdo to myslíte ze svými penězi vážně a máte odvahu, tak mi na email pošlete číslici, kolik z těchto 7 kroků už máte zvládnuté. Budu se moc těšit na vaše emaily s čísly, vaše reakce a zkušenosti…tak do toho :-)…tady je můj email: eliska@financesusmevem.cz

 

Eliška Macurová

Chce inspirovat všechny „TY“, kteří se zajímají o své peníze a chtějí mít svůj rozpočet pod kontrolou.

Po několikaleté praxi ve velké makléřské firmě jako finanční poradce a poté manažerka obchodní skupiny zjistila, že finanční vyváženost a spokojenost nezačíná pojištěním a spořením, ale zodpovědnou péči o svůj domácí rozpočet a aktivním přemýšlením o financích.

Více se o Elišce a jejím příběhu dozvíte zde >>

Osobní a pracovní zkušenosti s financemi se staly její každodenní radostí, zábavou a nekonečnou motivací k plnění nejen vlastních snů, ale i přání a potřeb klientů v České republice a na Slovensku.

Proto společně s manželem napsala eBook „Jak pečovat o své finance v 7 krocích“. Své zkušenosti předává klientům ve svém vzdělávacím projektu www.financesusmevem.cz

Elišce můžete napsat na eliska@financesusmevem.cz

Přidejte se ke skupině na facebooku

Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  • ebook-12tipu
  • Nejnovější příspěvky
  • Přihlaste se k odběru nových příspěvků na blogu